تشکیل بنیاد توسعه کارآفرینی در ۳۰ استان کشور

به گزارش خبرنگار موج، ابراهیمی، رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی در همایش کارآفرینان و کارجویان با تاکید بر لزوم توسعه سیاست های کار آفرینی اظهار داشت: در حال حاضر توسعه سیاست های کارآفرینی برای به ثمر رسیدن اصل ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی نیازمند تشکیل بنیادی ویژه در کشور است.
وی خاطرنشان ساخت: بنیاد تعاون می تواند خلاء ما بین بخش دولتی و خصوصی را در کشور عملیاتی کند.
وی با بیان این که در ۳۰ استان کشور بنیاد توسعه کارآفرینی تشکیل شده است، یاد آور شد: بنیاد توسعه کارآفرینی در تاریخ ۱۱/۱۲/۸۶ به ثبت رسید و در حال حاضر اهداف آن اشتغال زایی پایدار و جهت دهی کارجویان به سمت اشتغال سالم می باشد.
وی در ادامه شناسایی، گروه بندی و ساماندهی کارجویان را در غالب تشکل های تعاونی از دیگر اهداف این ستاد عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: همچنین ایجاد ساختاری توانمند برای مدیریت کلان کشور با هدف کاهش تصدی گری با محوریت واگذاری امور به بخش تعاون می باشد.
رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی با بیان این که بانک دولتی با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومان با هدف کمک تعاون گران به تعاونی ها تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر این بانک از طریق تعاون بتواند به بخش کارآفرینی توجه ویژه ای داشته باشد.
به گفته ابراهیمی، در حال حاضر وزیر تعاون معتقد است که پرداخت تسهیلات کامل به یک کارگاه با رویکرد دانش محور صورت می گیرد.
وی با انتقاد از اعمال سیاست های حمایتی به تعاون گران یاد آور شد: در حال حاضر ما کمتر توانسته ایم دست تعاون گران را بگیریم.

مرجع: خبرگزاری موج

  1. بدون دیدگاه.

  1. بدون بازتاب

Free Web Hosting