۲۰ روش برای افزایش خلاقیت

یکی از بهترین راه‌ها برای رشد خلاقیت، خبره شدن در آن حوزه است. cheap bns gold new balance 574 sonic femme bordeaux

 • Adidas Gazelle Uomo
 • با داشتن درک عمیق از موضوع، بهتر قادر خواهید بود که به تفکر درباره راه‌حل‌های ابتکاری و نوآورانه برای مسائل بپردازید. albion silver asics gel lyte 3 hombre blancas به گفته رابرت استرنبرگ، روان‌شناسِ شناختی، خلاقیت را می‌توان چنین تعریف کرد: «… new balance 574 Nike Air Huarache فرایند به وجود آوردن چیزی که هم بدیع و تازه باشد و هم باارزش و به درد بخور» (۲۰۰۳). UGG Bailey Button Cheap Nike Air Max 2017 buy albion gold خلاقیت به معنی یافتن راه‌های جدید برای حل مشکلات و نزدیک شدن به شرایط است. nike flyknit خلاقیت، مهارتی نیست که فقط منحصر به هنرمندان، موسیقیدانان یا نویسندگان باشد. soldes timberland asics gel kinsei Maglie Philadelphia 76ers بلکه مهارت سودمندی است که در همه مردم می‌تواند وجود داشته باشد. Adam Wainwright Jersey راهنمائی زیر به افزایش خلاقیت شما کمک می‌کنند:

  ۱) نسبت به رشد خلاقیت متعهد باشید
  نخستین گام این است که خود را به طور کامل وقف رشد و توسعه توانائی‌های خلاقانه خود کنید. Nike Air Max 2016 Dames از تلاش دست برندارید. هدف گذاری کنید، روی کمک دیگران حساب باز کنید و برای رشد مهارت‌های خود، زمانی را در هر روز کنار بگذارید.

  ۲) خبره شوید
  یکی از بهترین راه‌ها برای رشد خلاقیت، خبره شدن در آن حوزه است. با داشتن درک عمیق از موضوع، بهتر قادر خواهید بود که به تفکر درباره راه‌حل‌های ابتکاری و نوآورانه برای مسائل بپردازید.

  ۳) برای کنجکاوی خود ارزش قائل شوید
  یکی از موانع متداول بر سر راه خلاقیت، کم اهمیت دادن به کنجکاوی است. Nike Free 5.0 Homme
  هنگامی که کنجکاوی شما نسبت به چیزی برانگیخته می‌شود به جای آن که خود را سرزنش یا توبیخ کنید، به تحسین خود بپردازید و به خود پاداش دهید. louboutin soldes asics uomo برای خود این فرصت را به وجود آورید که به کشف موضوعات تازه بپردازید.

  ۴) باور کنید که خلاقیت به خودی خود با ارزش است
  رشد انگیزه‌های درونی بسیار اهمیت دارد. buy albion gold این باور را در خود تقویت کنید که خلاقیت به خودی خود ارزشمند است حتی اگر به دستاورد خاصی منجر نشود.

  ۵) خطرپذیر باشید
  برای تقویت مهارت‌های خلاقانه خود، باید آماده خطرپذیری باشید. ممکن است تلاش‌های شما همیشه به موفقیت نیانجامد امّا مطمئن باشید که تقویت استعدادهای خلاقانه و دستیابی به مهارت‌های تازه در آینده به دردتان خواهد خورد.

  ۶) به خود اعتماد داشته باشید
  بی‌اعتمادی به توانائی‌های خود، مانع خلاقیت می‌گردد. Sac à Dos Fjallraven Kanken به همین دلیل، تقویت حس اعتماد به نفس اهمیت زیادی دارد. Nike Air Max 90 Heren پیشرفت‌هایی که به دست آورده‌اید را ثبت کنید، از تلاش‌های خود خشنود باشید و همیشه در صدد یافتن راهی برای تحسین خلاقیت خود باشید.

  ۷) زمان لازم را برای خلاقیت در نظر بگیرید
  اگر زمان لازم و کافی را برای رشد استعدادهای خلاقانه خود اختصاص ندهید، در این کار موفق نخواهید شد. در هر هفته زمانی را برای تمرکز بر روی یک نوع پروژه خلاقانه کنار بگذارید.

  ۸) نگرش‌های منفی را کنار بگذارید
  براساس یک مطالعه پژوهشی که در سال ۲۰۰۶ صورت گرفته و نتایج آن در مجله آکادمی ملّی علوم به چاپ رسیده است، نگرش مثبت می‌تواند توانایی شما در تفکر خلاقانه را افزایش دهد. بدین خاطر، بر روی حذف و کنار گذاشتن افکار منفی یا خود-انتقادی که می‌تواند مانع رشد مهارت‌های خلاقانه شما گردد، تمرکز کنید.

  ۹) بر ترس خود از شکست غلبه کنید
  ترس از اشتباه کردن یا شکست خوردن از پیشرفت شما جلوگیری می‌کند. هرگاه چنین افکار و احساسی به سراغتان آمد، به خودتان یادآور شوید که اشتباهات، خود بخشی از فرایند است. ugg chaussons با وجودی که گاهی اوقات ممکن است با موانعی در مسیر خلاقیت خود روبرو شوید امّا نهایتاً به اهداف خود خواهید رسید.

  ۱۰) برای به دست آوردن ایده‌های جدید از یورش فکری استفاده کنید
  یورش فکری روش متداولی در محیط‌های علمی و حرفه‌ای است امّا می‌تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای رشد خلاقیت نیز مورد استفاده قرار گیرد. Nike Air Max 120 Nike Air Max Italia قضاوت‌های خود را کنار بگذارید و شروع به نوشتن هر ایده و راه‌حلی که به نظرتان می‌رسد بکنید. cheap albion gold هدف از این کار، تولید هر چه بیشتر ایده در یک دوره زمانی کوتاه است. سپس بر روی پالایش و روشن‌تر کردن ایده‌های خود تمرکز کنید تا به بهترین گزینه ممکن دست یابید.

  ۱۱) بدانید که اغلب مسائل راه‌حل‌های متعدد دارند
  بار بعد که به حل مساله‌ای پرداختید، سعی کنید به دنبال راه‌حل‌های مختلف بگردید. Eddie George Titans Jerseys به جای آن که مستقیماً به سراغ نخستین ایده‌ای که به فکرتان رسید بروید، کمی تامل کنید و به راه‌های دیگر برای نزدیک شدن به مساله فکر کنید.

 • ZX 700
 • این کار ساده، راه خوبی برای ایجاد مهارت‌های حل مساله و تفکر خلاق در شماست.

  ۱۲) برای فعالیت‌های خلاقانه خود دفتر یادداشت تهیه کنید
  برای پیگیری فرایند خلاقیت در خود و ایده‌هایی که به نظرتان رسیده است، دفترچه یادداشتی درست کنید. وجود این دفترچه کمک شایانی به بازتاب دستاوردهای شما و در نظر گرفتن راه‌حل‌های احتمالی دیگر خواهد بود. Nike Air Max Goedkoop ایده‌هایی که در این دفترچه ثبت می‌شوند می‌توانند در آینده الهام بخش شما گردند.

  ۱۳) نقشه ذهنی ایجاد کنید
  «نقشه ذهنی» وسیله خوبی برای مرتبط ساختن ایده‌ها و جستجو برای پاسخ‌های ابتکاری و خلاقانه به سوالات است. نقشه ذهنی چنین درست می‌شود: ابتدا موضوع یا واژه اصلی را روی کاغذ بنویسید. cheap albion silver Memphis Grizzlies سپس عبارات یا ایده‌های مرتبط را پیرامون آن بنویسید و به آن پیوند دهید. این روش با وجودی که شبیه یورش فکری است امّا به شاخه شاخه شدن ایده‌ها کمک می‌کند و امکان مشاهده چگونگی ارتباط آن‌ها با هم را فراهم می‌سازد.

  ۱۴) خود را به چالش بکشید
  فرایند رشد مهارت‌های خلاقانه، پایان پذیر نیست. Parajumpers Femme Kodiak Clay Matthews Packers Jerseys بنابراین، چالش مداوم خود به منظور رشد بیشتر قابلیت‌ها و توانائی‌هایتان بسیار اهمیت دارد. fjallraven kanken backpack outlet به جستجوی رویکردهای پیچیده‌تر برآئید، چیزهای جدید را امتحان کنید و از به کارگیری همان راه‌حل‌هایی که در گذشته استفاده کرده‌اید اجتناب نمائید.

  ۱۵) روش «۶ کلاه» را امتحان کنید
  روش «۶ کلاه» مستلزم نگاه کردن به مساله از شش دیدگاه متفاوت است. Timberland Femme Air Jordan 11 (XI) با این کار می‌توانید نسبت به موقعی که فقط از یک یا دو دیدگاه به مساله می‌نگریستید، ایده‌های بیشتری به دست آورید.
  کلاه قرمز: به وضعیت به طور احساسی بنگرید. Todd Gurley II New Balance 998 mujer buy albion silver Chicago Bulls احساستان به شما چه می‌گوید؟
  کلاه سفید: به وضعیت به طور عینی بنگرید. واقعیت‌ها چه هستند؟
  کلاه زرد: به وضعیت با دید مثبت بنگرید. Canada Goose Langford Parka new balance 997 on sale کدام عناصر راه حل عمل خواهند کرد؟
  کلاه سیاه: به وضعیت با دید منفی بنگرید. Adidas Running کدام عناصر راه حل عمل نخواهند کرد؟
  کلاه سبز: خلاقانه فکر کنید. Joe Montana All Star 2016 ایده‌های دیگر چه هستند؟
  کلاه آبی: کلّی و جامع فکر کنید. albion gold Richard Sherman Seattle Seahawks Jersey بهترین راه حل کلّی چیست؟

  ۱۶) به دنبال منابع الهام‌بخش بگردید
  هرگز انتظار نداشته باشید که خلاقیت به یکباره اتفاق افتد. Boise State Broncos به دنبال منابع جدید الهام‌بخش برای به دست آوردن ایده‌ها و انگیزه‌های تازه که به تولید پاسخ‌های یگانه به سوالاات می‌انجامد، بگردید. کتاب بخوانید، از موزه‌ها بازدید کنید، به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش کنید و یا به بحث سازنده با یک دوست بپردازید. nike air max tavas Nike Heren

 • AIR ZOOM PEGASUS 34
 • cheap albion gold از هر روش یا راهبردی که برایتان مفیدتر است استفاده کنید.

  ۱۷) برای خلاقیت، فرصت ایجاد کنید
  علاوه بر جستجوی منابع الهام‌بخش، باید خودتان نیز فرصت لازم را برای خلاقیت ایجاد کنید. Parajumpers Right Hand مثلاً در دست گرفتن یک پروژه تازه یا پیدا کردن ابزارهای جدید برای استفاده در پروژه‌های فعلی.

  ۱۸) سناریوهای متفاوت را در نظر بگیرید
  به هنگام تمرکز بر روی حل یک مسأله، از سوالات «چه می‌شود اگر … » برای در نظر گرفتن سناریوهای احتمالی استفاده کنید. اگر این راه را در پیش گیریم نتیجه‌اش چه خواهد شد؟ با نگاه کردن به این سناریوهای مختلف، بهتر می‌توانید به راه‌حل‌های خلاقانه برای مسائل دست یابید.

  ۱۹) از روند نما استفاده کنید
  هنگامی که پروژه جدیدی را در دست می‌گیرید، روندنمایی (فلوچارت) برای نمایش پروژه، از ابتدا تا انتها، بکشید. adidas y3 hombre به مسیرها یا دنباله مختلف رویدادهایی که ممکن است اتفاق افتد نگاه کنید. روند نما به شما کمک می‌کند که محصول نهایی را بهتر مجسم کنید و مشکلات احتمالی را از میان بردارید.

  ۲۰) از روش «گلوله برف» استفاده کنید.
  تا کنون متوجه شده‌اید که چگونه یک ایده خوب معمولاً به ایده خوب دیگری می‌انجامد؟ شما می‌توانید با استفاده از روش «گلوله برف» به هنگام تولید ایده برای پروژه‌های خود، از این مزیت بهره‌مند شوید.

  1. بدون دیدگاه.

  1. بدون بازتاب

  Free Web Hosting